Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Dzień Pluszowego Misia 2017 - ceramiczne zabawy dla dzieci. Władysławów (25-11-2017)


25.11.2017 godz. 11.00 - 13.00 - Dzień Pluszowego Misia - ceramiczne zabawy plastyczne dla dzieci młodszych. Kto tego dnia przyjdzie z pluszowym misiem nie płaci za zajęcia! Miejsce: Pracownia Ceramiki i Rzeźby "Galeria Na Górce" w filii GOK Lesznowola we Władysławowie przy ul. Wojska Polskiego 64.

 

***

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada i jest to rocznica powstania tej maskotki. W 2002 roku pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny!

A wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych-Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się wraz z przyjaciółmi na polowanie. Podczas tej wyprawy postrzelono małego niedźwiadka, co tak poruszyło prezydenta, że kazał go wypuścić. Historia ta natychmiast pojawiła się w waszyngtońskiej prasie w postaci komiksu. Ten z kolei zainspirował do działania miejscowego producenta zabawek, który stworzył pluszowego misia i nadał mu imię Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Teddy Bear mimo upływu czasu jest do dzisiaj kultową zabawką wielu pokoleń.

W związku z tym wydarzeniem, w Pracowni Ceramiki i Rzeźby „Na Górce” we Władysławowie, zebrały się dzieci ze swoimi pluszowymi misiami w towarzystwie mam i tatusiów. Pluszowe misie zajęły zaszczytne miejsce pośrodku stołu, a uczestnicy zajęć wzięli się do pracy. Dzieci przy pomocy instruktorów lepiły misie z gliny, próbując odzwierciedlić wygląd swoich pupilków, a ich rodzice brali czynny udział w  zajęciach. Wszyscy dobrze się bawili, trudni stwierdzić kto lepiej dzieci czy rodzice, w efekcie czego powstały ciekawe prace wyrażające dziecięcą kreatywność.

Gliniane misie suszą się już na półkach w pracowni, po czym zostaną wypalone w specjalnym piecu ceramicznym, a następnie zostaną poszkliwione i ponownie pójdą do pieca. Po wypaleniu będą już gotowe do odbioru przez uczestników zajęć.

Joanna Jagodzińska
 

 

Zdjęcia z wydarzenia: