Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

MENU
Znajdź wydarzenie wybierz odbiorcę, miejsce oraz rodzaj wydarzenia, które Cię interesuje
Ptasia Pasja. Krzysztof Kosik - malarstwo (25-09-2022)


25.09.2022 r. godz. 18.00 - "Ptasia Pasja" - Krzysztof Kosik Art. Wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Kosika wraz z koncertem jazzowym w wyk. Big Bandu dla Frajdy. Miejsce: Galeria Wystaw Artystycznych OKNO w siedzibie GOK Lesznowola, Stara Iwiczna, ul. Nowa 6.

Podczas wernisażu można będzie zakupić piękny album z malarstwem artysty (15 zł).

Wystawa trwać będzie do 25 października 2022 r. i można ją będzie oglądać w dni powszednie w następujących godzinach:

  • w poniedziałki i czwartki w godz. 8.00 - 19.30
  • w pozostałe dni  w godz. 8.00 - 15.30

Wstęp wolny - zapraszamy!

 

KRZYSZTOF KOSIK

Urodzony w Polanicy Zdrój, beztroskie dzieciństwo spędził w sąsiedztwie łąk i pagórków. Po studiach z architektury krajobrazu stworzył swój rajski ogród we Władysławowie pod Warszawą.

Jego dom, a raczej galeria, tonie w ilości obrazów z ptakami, kwiatami i cudnej urody kobietami. Piękny, dziki, bogaty ogród wchodzi do wnętrza domu, zatapiając go w kolorowej
dżungli, pełnej śpiewu ptaków, gadających papug i wszelkich możliwych stworów. Dom i ogród inspirowane są licznymi podróżami do Azji. To taka balijsko-polska wyspa, jednym
słowem „Kosikówka”.

Na tle tej historii wyrasta wielka pasja do malarstwa. Jego ojciec lubił amatorsko malować, grał też na skrzypcach i robił wyśmienite wina. Krzysztof zawsze ze wzruszeniem wspomina piękne lata nauki w liceum plastycznym we Wrocławiu. Inspirowali go tacy malarze jak: Marc Chagall, Henri Matisse, czy Amedeo Modigliani. Liczni nauczyciele nazywali go często Nikiforem.

Jego ścieżka zawodowa nie rozwinęła się jednak w kierunku malarstwa. Jest znanym architektem krajobrazu z prawie 40-letnim doświadczeniem. W aranżacji ogrodów
wykorzystywał swoją malarską duszę, traktując trójwymiarową przestrzeń jak artystyczne dzieło. Po latach pozwolił sobie powrócić do swojej pierwszej miłości i pasji. W obrazach stara się zamknąć swoją wizję świata, w której zawarta jest cała jego życiowa podróż, a także bardzo wyraźne poczucie estetyki.